.com‘dan ücretsiz olarak yapmış olduğunuz sitelerin en büyük sorunu reklam olunca, sayfalarda bulunan bu reklamları biraz daha düzene sokmak adına sağ tarafta bulunan reklamı tasarımınıza göre ortalamak için veya bir düzene sokmak için kodunu paylaşıyorum bedava-sitem‘de sitesi bulunan arkadaşlarımın umarım işine yarar.

Bedava-sitem sağ taraftaki reklamı ortalama kodu;

Kod kullanımı; css kodu olduğu css tasarım aktifken css kodlarının olduğu bölüme kopyalayıp yapıştırın.

Kod içerisinde ki right ve top değerlerini tasarımınıza göre düzenleyip uygun konuma taşıma işlemini tamamlayın. Bunun için her değişiklikte kaydettikten sonra önizleme yaparak doğru konumu bulmanız gerekiyor.

En üstte bulunan reklamı kenarlık içine almak ve ortalamak için de aşağıda ki kodu kullanabilirsiniz.

Üst reklamı kenarlık içine almak ve ortalamak

Kullanımı: İframe kısmında 3 pixel kenarlık belirlenmiş ve bir renk atanmış bu rengi (#f36c4f) renk belirleme araçları kullanarak tasarımınıza göre değiştiriniz. En altta bulunan table bölümünde ise reklam ortalanmıştır. Kodu sytle tagları ile kullanacaksınız sayfa kısmında en alta yapıştırın. Style taglarından arındırıp her sayfa için geçerli kılacaksanız seçili olan css tasarımda css kısmına yapıştırın.

 Bedava-Sitem footer satır reklamı ortalama yerini değiştirme

Kullanımı:margin-left ve margin-right ile yüzdesel olarak sağdan ve soldan ortalayın. top değeri ile reklamı yukarı aşağı hareket ettirerek uygun yeri bulun.