Bedava-sitem üye girişi sayfası hazırlama

Bedava-sitem.com‘da hemen hemen her ihtiyaca cevap veren küçük çaplı ekstralar olsa da üyelik eklentisi bulunmuyor, tam bu nokta da çareyi, google‘da arayarak bulduğumuz hazır üyelik formları ile çözmeye çalışıyoruz. Hiç bir aracı siteye gerek kalmadan en basit ve en yalın haliyle bedava-sitem’de üyelik formu nasıl oluşturulur bunu anlatacağım, daha bugün tanışmış olanlar bile bu anlatımı okuduktan sonra çok kolay bir şekilde sitesine üyelik sistemi kurabilecek. Üyelik sistemimizi adım adım yapacağız.

 

Sitemize giriş yaptıktan sonra ekstralar linkine tıklayarak bize lazım olan iki önemli ekstrayı aktif ediyoruz. Zaten aktif etmişseniz okumaya devam edin bir iki kod eklentisi yapacağız. Bunlardan biri İletişim ekstrası, bir diğeri ise Saklı Sayfalar ekstrası.

bedava-sitem Saklı Sayfalar Ekstrası

bedava-sitem Saklı Sayfalar Ekstrası

Saklı sayfalar ekstrasında giriş sayfasının adını ”Giris” olarak düzenleyelim. Ben Türkçe karakterler kullanmamayı tercih ediyorum. Anlatıma bağlı kalmak istiyorsanız sizde o şekilde yapın. Girişten önce ki metine, giriş yapmaya çalışan kullanıcıların şifreyi yanlış girdikleri durumlarda onları yönlendirici bir mesaj gösterebilmek için şu kodu kullanabilirsiniz.

ŞİFRELİ SAYFALARA ÜYE OLMANIZ GEREKMEKTEDİR. ŞİMDİ LÜTFEN GİRİŞ YAPIN. EĞER HALA ÜYE DEĞİLSENİZ, <p>ÜYE OLMAK İÇİN <a href=”http://okanizm.tr.gg/Sifreli-sayfalarimiza-uye-ol.htm”>BURAYI TIKLAYIN</a></p>

Sanırım buraya kadar anlaşılmayan bir şey yok. Not olarak belirtmekte fayda var eğer biz kullanıcı giriş formunu kullanmış olduğumuz temanın giriş formu ile yapacaksak. Aynı zamanda yukarıdaki sayfa action sayfasıdır. Yani farklı bir tasarıma ait elinizde  aşağıdakine benzer bir form var ise action kısmında ki yer bu sayfadır. Koddaki action kısmını inceleyin.