E-ticaret sektörü son zamanlarda ciddi bir gelişim göstermiştir. Bu nedenle hızlı ve güvenilir bir alt yapı olan WordPress sistemleri de tercih edilmektedir. Ancak kaliteli ve güvenli WordPress temalarına ulaşmak için doğru seçimler yapılmalıdır. Öte yandan WordPress’in ücretsiz olması ve e-ticaret sitesi için bazı eklentilerle desteklenmesi de bu siteler için WordPress tercih edilmesinin nedenleri arasındadır. WooCommerce eklentisi sayesinde sipariş ve ürün yönetimi aktif olarak yapılabilirken daha az bütçe ile büyümeye devam edebilirsiniz. Öte yandan WooCommerce eklentisi tamamen ücretsizdir ve birçok e-ticaret sitesi tarafından kullanılmaktadır.

WordPress Tabanlı E-Ticaret Sitesi Kurmanın Avantajları

Başlangıçta bir blog platformu olarak kurulan WordPress, günümüzde artık binlerce işletmenin tercih ettiği ve harika bir kullanıcı deneyimi sunan alt yapı haline gelmiştir. Küçük işletmeler, kişisel bloglar ve web sitelerinin vazgeçemediği WordPress alt yapısı ayrıca SEO dostudur. Bu nedenle e-ticaret mağazalarının da neredeyse tamamı WordPress kullanmaktadır. Genelde 3.000’den daha az ürünü olan e-ticaret mağazaları WordPress sayesinde düşük maliyetle web sitesini geliştirebilir. Ayrıca kişiselleştirme eklentilerinin çoğu, WordPress’te ücretsiz olarak sunulmaktadır. WooCommerce eklentisi de bunlardan biridir ve yazımızın devamında kapsamlı bilgiler bulunmaktadır.

WordPress ile e-ticaret sitesi kurduğunuz zaman, web sitenizin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmesi engellenir. Ayrıca yeni güncellemelerden faydalanabilir ve hataları da düzeltebilirsiniz. 60 milyondan fazla kuruluma sahip olan WordPress’in daha güvenilir olması için güncellemeler devam etmektedir. Satış hedeflerinize odaklı ilk adımlar için o halde WordPress kullanarak ve WordPress’e özel tema ve eklentilerden faydalanarak ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz.

WooCommerce Neden Tercih Ediliyor?

WooCommerce tercih etmek için temelde 3 farklı neden sıralanabilir. Düşük maliyetli olan bu eklenti ayrıca birçok temayı destekliyor. Asıl önemli olan durum, hızlı bir tema seçimi yaparak WooCommerce’yi de entegre ettikten sonra birçok özelliği aynı anda kullanabilmektir.

İstatistik ve Analiz Takibi: E-ticaret sitelerinde WordPress’in tercih edilme nedenleri arasında kapsamlı bir analiz ve istatistik takibi yapabilme bulunuyor. WooCommerce satış desteği sunmasa da e-ticaret sitenizdeki tüm analizleri kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca gelişmiş bir panel sunan WordPress farklı eklentileri de desteklemektedir.

Gelişmiş panel desteği ile beraber yıllık, aylık, haftalık ve hatta günlük satış analizleri kontrol edilebilir. Yine gelişmiş raporlama sistemi sayesinde satılmayan ürünlerin analizlerine ulaşabilirsiniz. O halde e-ticaret sitesi kurarken WordPress alt yapısını tercih ederek sitenizi etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

Tema ve Eklenti Destekleri: WordPress geniş bir tema desteği sunar. E-ticaret siteleri için hazır paketler kullanmanız aslında ciddi bir maliyet gerektirir. Firmalar e-ticaret sitesi yazılımları için onbinlerce lira talep ederken işlev bakımından sizi mağdur edebilirler. İşte bu yüzden Türkçe veya yabancı WordPress e-ticaret temaları kullanarak daha sade bir görünüme ulaşabilir ve ziyaretçilerinizi siteye çekebilirsiniz. Bu süreçte yine WooCommerce kullanarak ekstra ücret ödemenize gerek kalmadan sitenizi kurabilirsiniz.

Düşük Maliyet: E-ticaret sitelerinin alt yapıları her zaman yüksek maliyetlidir. Günümüzde hazır e-ticaret paketleri çok sayıda olmakla beraber fiyat analizi yaptığınızda ciddi rakamlar ödemeniz gerektiğini görebilirsiniz. Ancak WordPress tema satın alırken daha düşük maliyetle birçok alternatifi bir arada inceleyebilirsiniz.

Sonuç olarak WordPress için e-ticaret temalarına BURADAN ulaşabilirsiniz. E-ticarete yeni başlayanlar, görselliğe önem verenler ve her zaman hızlı bir WordPress e-ticaret sitesine sahip olmak isteyenler birbirinden güzel temaları BURADAN inceleyerek sahip olabilir. Sitede yer alan e-ticaret temalarının tamamı güvenli, hızlı, gelişmiş fonksiyonlara ve elbette kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir.