Emlak arama motoru olan Flatfy, yazılım ekibine katacağı potansiyel yetenekleri keşfetmek için dikkat çeken bir viral kampanya gerçekleştirdi.

Türkiye’deki emlak portallarındaki tüm satılık ve kiralık gayrimenkul ilanlarını tek bir platform üzerinden sunan uluslararası emlak arama platformu Flatfy.com, yaratıcı bir iş ilanı çalışmasına imza attı. Emlak arama portalı Flatfy, Ukrayna’nın Kiev şehrindeki metro billboardlarına son zamanların en popüler yazılım dillerinden biri olan Python koduyla ilgili bir bilmece koyarak geniş bir kitlenin dikkatini çekti.

Flatfy’nin iş ilanı nasıl viral oldu?

Öncelikli olarak bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin sıklıkla kullandığı üç farklı metro hattını belirleyen Flatfy ekibi, buradaki billboardlara sadece Python kodu bulunan bir reklam yerleştirdi. Ekip, hem billboard reklamında hem de Facebook sayfasında “Metro istasyonuna bir kod yerleştirdik, böylece kod yazmaya okula/işe giderken bu kodu da düşünebilirsin” mesajını yazdı. Metro billboardlarında başlayan Python kodu oyununu tamamlamak isteyenler https://flatfy.com/play sitesine yönlendirildi.

Yazılım dünyası Python kodu bilmecesini tartıştı

Genç yetenekleri bünyesine katmak için yaratıcı bir iş ilanı hazırlayan ekibin bu çalışması bir anda viral bir reklam çalışmasına dönüştü. Oyuna sadece yazılım dünyasının genç yetenekleri değil, üst düzey geliştiriciler de yoğun ilgi gösterdi. Facebook üzerinden yazılım dünyasından binlerce kişi Python kodu bilmecesi konusunda beyin fırtınası yaptı. Bir ayda 900 bin kişi https://flatfy.com/play/ sitesine girerek, metrodaki ipucundan yararlanarak soruları çözmeye çalıştı. Siteye giren ve soruyu çözmeye çalışanlar arasından bin 133 kişi soruların tümüne doğru cevap vererek, finale kaldı. Finale kalanlar iş görüşmesi için Flatfy’nin Kiev’de konumlanan çalışma ofisine davet edildi.

Ekip, oyunun güvenliğine dikkat etti

İlk adımı metrodaki kolay bir Python koduyla başlayan oyun, her seviyede zorlaşarak https://flatfy.com/play/ üzerinden devam ediyor. Oyunda; arayüz geliştirme, algoritmalar, ikili şifreleme (binary encryption) gibi web geliştirmeyi kapsayan 12 soru yer alıyor. Oyun basit bir arayüze sahip gibi görünse de Flatfy yazılım ekibi, 12 farklı seviye için ayrı ayrı arayüzü tasarımı yaptı. Diğer yandan yazılım ekibi güvenlik için de dikkat çeken önlemler aldı. Ekip, dışarıdan gelebilecek hack tehlikesine karşın da tüm önlemleri alarak, yazılım geliştiricilerine güvenli bir Python kodu oyunu sundu. Yazılım geliştirmenin eğlenceli bir oyuna dönüşebileceğini gösteren Flatfy yazılım ekibi, bu başarılı çalışmasıyla da dikkat çekti.

Sen de https://flatfy.com/play/ üzerinden Python kodu oyununa katılabilir, hem bilgini ölçebilir hem de eğlenebilirsin!

Flatfy.com Hakkında

Uluslararası platformda hizmet veren emlak arama motoru Flatfy, tüm kiralık ve satılık gayrimenkul ilanlarını tek bir platformdan sunarak, gayrimenkul arayanlar için hızlı ve pratik bir konut arama deneyimi sunuyor. Türkiye başta olmak üzere Ukrayna, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan gibi 30’a yakın ülkede hizmet veren emlak arama motoru Flatfy, binlerce ilanı analiz ediyor, kategorilere ayırıyor ve gruplandırarak en uygun gayrimenkulleri listeliyor.

Emlak arama portalı Flatfy, kullandığın algoritmalarla Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere; il ve ilçe bazında kiralık ve satılık konut fiyatları, konut metrekare ortalama fiyatları ve daha