Nasıl kilo verdiğimi anlatmak için en başa dönmem gerekir. Ben her zaman zayıf biriydim. Ergenlik yıllarımda da sağlıklı bir kilodaydım. 21 yaşımdayken ulaştığım en fazla kilo 58 olmuştu. 22 yaşındayken üniversitede tanıştığım biriyle evlendim. Ve 24 yaşında ikimiz de üniversiteden mezun olduk. Aynı mesleğe sahip olduğumuz için beraber bir iş kurduk ve birlikte çalışmaya başladık. İş çok iyi gidiyordu ama bir o kadar da stresliydi. Bu stresle başa çıkmak için uzunca bir süre antidepresan kullandım. Bu hayatımda yaptığım en büyük hatalardan biriydi. Stresli bir hayatla nasıl başa çıkacağımı bilmediğim için böyle bir yola başvurmuştum. İlaç kullanmaya başladıktan birkaç ay sonra tam 27 kilo almıştım. İşle ilgilenmek, seyahat etmek, arkadaşlarımızla vakit geçirmek derken ipin ucunu kaçırmıştım. Sürekli fast food yiyordum. Bu sürecin sonunda tam 90 kiloya ulaşmıştım. Bu arada hamile kalmaya çalışıyordum ve hala antidepresan kullanmaya devam ediyordum.

aristo diyeti

Aristo Diyeti ile Zayıflama Sürecim

Bir gün aynaya baktım ve bu ilacı bırakmamın zamanı geldi dedim. Bu tür ilaçları bırakmak oldukça zordur. Bırakma aşamasında çoğu zaman zorluk yaşasam da kendi kendime bir söz vermiştim. İlacı bırakmamdan 4 ay sonra hamile kaldım. Hamilelikten sonra bebeğimi emzirmeyi bıraktığımda tam olarak 98 kiloya ulaştığımı fark ettim. Uykusuz geçirdiğim bir gün internette araştırma yaparken Aristo Diyeti ile ilgili birkaç yazı gördüm. Ve bu yazıları takip ederek Doktor Gönül Ateşsaçan ile karşılaştım. Hemen arayıp bilgi almak istedim ve uzaktan da Online Aristo Diyeti yapabileceğimi öğrendim. Bir saç örneği ile bütün değerlerimi ortaya çıkardılar ve yaptığımız uzun bir görüşmenin sonunda neleri yanlış yaptığımı saptadık. Aristo Diyeti’ni tam anlamıyla öğrendikten sonra evde hayvansal gıdaları rafa kaldırdım ve zararlı olan her şeyi çöpe attım. Tüm paketli gıdaları, abur cuburları, gazlı içecekleri. Daha sonra market alışverişine gittim ve bolca bakliyat, sebze ve meyve aldım. Küçük bir bebeğim olduğu için aç kalmaktan korkuyordum ama hiç de böyle olmadı. Bebeğim katı gıda yemeye başladığında artık ona da sebze ve meyveler veriyordum. Bir süre sonra o kadar lezzetli sebze yemekleri yapmaya başladım ki eşim de benimle birlikte Aristo Diyeti yapmaya başladı. Spor yapmak için yeterli zamanım yoktu. Ama Aristo Diyeti yaparken bebeğimi bebek arabasına bindirip bir saat kadar yürüyordum. Bu da kilo vermemde büyük değişim yarattı. Gönül Hanım ile sürekli iletişim halinde olduğum için motivasyonumu hiç kaybetmiyordum.

Verdiği farklı tarif önerileriyle de beni bu yaşam tarzı için daha da motive ediyordu. Sebze, bakliyat ve meyve ağırlık beslenmeye devam ettikçe kilo kaybediyordum ve bunun yanında da çok enerjik ve dinç hissediyordum. 4 hafta süren sıkı Aristo Diyeti programımdan sonra 9 kilo verdim. Ancak bu 4 haftadan sonra aynı yeme düzenimi devam ettirdim. Aristo Diyeti ile tanışmamın üzerinden 8 ay geçti ve ben bu süreçte tam olarak 36 kilo verdim. Vücudum tam olarak hayalimdeki gibi ve en önemlisi de bu beslenme düzeniyle birlikte kendimi çok daha sağlıklı hissediyorum.

Aristo Diyeti uzaktan diyet programı ile ilgili bilgi almak için tıklayın.