Son zamanlarda sıkça kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen instagram; kişinin fotoğraf paylaşabileceği, arkadaşlarıyla sohbet edebileceği, canlı yayın açabileceği, fotoğraf ve video paylaşabileceği uygulamalardan biridir.

Kaç Kişi Instagram Kullanıyor?

Peki, dünyada yaygın olarak kullanılan instagram kullanıcı sayısı ne kadardır? Instagram’ ın yaklaşık olarak 1 milyardan fazla kullanıcısı olduğu biliniyor.

Ülkelere Göre Instagram Sıralamasında İlk Sırada Hangi Ülke Vardır Ve Türkiye Kaçıncı Sırada Yer Alıyor?

Ülkelere göre kıyaslama yapıldığı zaman ilk sırayı hiç kuşkusuz Amerika’nın aldığını söyleyebiliriz. 120 milyon kullanıcıya sahip olan Amerika zirvedeki yerine günümüzde hala korumaktadır. Türkiye’nin bu sıralamadaki yeri ise 39 milyon kullanıcı ile altıncı sıradır.

Instagram Bu Kadar Çok Ülkede Kullanılırken Kaç Çeşit Dile Hitap Ediyor?

Instagram bu kadar çok ülkeye hitap ettiği için dil hazinesi bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Dil kitlesi telefonunuzda bulunan dil çeşitliliğine bağlı olarak çalışır. Kısaca telefonunuzda ne kadar dil varsa instagramda da kullanabileceğimiz o kadar dil mevcuttur.

Instagram Dil Değişikliği Neyden Kaynaklanmaktadır?

Son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından gelen şikayetler göz önünde bulundurulduğunda gerçekleşen dil ayarı değişiminin telefon güncellemelerinden kaynaklı olabileceği düşünülüyor. Telefona gelen sürüm güncellemesi bildirimleri kullanıcıyı telefonunu güncellemeye itiyor ve sonucunda bu tip aksaklıkların yaşanması hiç kaçınılmaz olmaktadır.

Instagram Dil Değiştirme Yapımı

Çoğunluğun kullandığı ve kullanacağı bir uygulama haline gelen instagramda yaşanan bu dil değişimi sorunu insanları biraz tedirgin etmişe benziyor ve bunun bu kadar kolay bir şekilde çözüme kavuşabileceğini tahmin etmeyen kullanıcıların kaygıya düşmeleri hiç kuşkusuz yaşanabilecek bir olay.

Öncelikle hesabınıza giriş yapın ve sağ alt köşede yer alan profil simgesine dokunun. Karşınıza çıkan seçeneklerden hesap seçeceğine tıklayın. Dil bölüme basıp devam seçeceğine tıklayın. Sizi yönlendirdiği dil seçeneklerinden istediğinize tıklayıp sorununuzu kısa sürede halledebilirsiniz.

Instagram- profil- hesap- dil- (istediğiniz dili seçebilirsiniz )

Dil Sorununu Çözmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kullanıcılar bu soruna bir çözüm getirilmesi konusunda sıkça serzenişte bulundular. Telefonu otomatik güncellemeye kapatan kullanıcıların bu sorunlarla karşılaşma olasılığının en aza indirgeneceği hiç kaçınılmazdır.

Telefonu Otomatik Güncellemeye Kapatma Nasıl Yapılır?

Telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapın. App Store/ Google Play Store güncelleme kısmına giriş yaparak otomatik indirmeler ve güncellemeler kısmını kapatmanız yeterli olacaktır.

Dil Güncellemeleri Telefonda Bulunan Verilere Zarar Verir Mi Fotoğraf Ve Videolar Silinir Mi?

Telefonun kendisi güncellemeye girmiş veya sıfırlanmış ise telefonda bulanan sohbet ve videoların silinme ihtimali çok yüksektir. Fakat uygulamadan kaynaklı bir güncelleme var ise dil güncellenmesi gibi telefondaki verilere zarar gelmez ve hepsi korunur.

Günlük yaşantımızda sıkça kullanılan bir uygulama olan instagram ve kullanıcıların yaşadığı problemlere hitaben hazırlanmış olan bu yazı umarız sizlere faydalı olmuştur.

Kaynak: Vbet Giriş