Aziz Valentine Günü

Aziz Valentine adında bir papaz aşka verdiği önem nedeniyle bu yasağa uymayarak çiftleri gizli gizli evlendirmeye devam etmişti. Bunun sonucunda ise yakalanarak ölüm cezasına çarptırılmıştı.
İşte bu gün Valentine adına ilan edilen bir bayram olarak ortaya çıkmıştır. Batı toplumunda bu gün “Aziz Valentin Günü” (St. Valentine’s Day) olarak bilinir.

Aslında Batı kültürüne ait bir gün olan; ama yıllar geçtikçe dünyanın birçok ülkesinde kutlanmaya başlanan bu günde aşıklar birbirlerine aşk mesajları yollar, hediyeler alır ve birbirlerine sevgi dolu sözler yazan kartlar gönderir.

14 Şubat Sevgililer günü mesajları burada! Sevgilinize en güzel sevgililer günü mesajları, sözleri sizler için bir sayfada derledik. İşte En anlamlı gün olan 14 Şubat Sevgililer günü mesajları buradan okuyabilir ve sevgililer günü cep smsleri ile kutlayabilirsiniz…Sevgililer Günü Kutlu Olsun..!

Sevgililer günü mesajları göndermektir. Sizde sevgilinize en güzel sevgililer günü mesajını göndermek istemez misiniz ? Sizler için en güzel sevgililer günü mesajları bu sayfada biraraya getirdik. 14 Şubatta sevdiğinize bu mesajlardan iletebilir ve onda yarattığı etkiye şahit olabilir. Sevdiğinizin gönlünü almak için ya da onun gözünde daha çok büyümek için ilettiğiniz bu mesajlar aranızdaki bağları daha da güçlendirebilir.