Günümüzün en popüler medya aracı olan Whatsapp, akıllı cihazlar için sahip olunması gereken uygulamalardan biri haline hızla geliyor. Uygulama, internet üzerinden anlık mesajlaşma imkânı sağlayan uygulamada basit bir şekilde fotoğraf, video ve ses dosyası gönderimi de yapılabiliyor. Peki, çözünürlüğü düşürmeden bu görüntüleri gerçek kalitede nasıl göndereceğinizi bilmek ister misiniz?

WhatsApp Fotoğraf Gönderme Kalitesi

WhatsApp uygulaması üzerinden fotoğraf, resim veya diğer dosya türlerini istenilen numaraya göndermek kolaydır. İletim hızını en üst düzeye çıkarmak için, bu görüntüler boyut ve kapladığı alan açısından optimize edilmiştir. Bu aktarım yöntemi nedeniyle, dosya aktarım hızı daha hızlıdır ve diğer uçtaki alıcı İnternette daha az harcama yapar. Aslında iki taraf için de hız ve internet tasarrufu yapıldığını söyleyebiliriz. whatsapp aracılığıyla gönderilen resimlerin boyutunun küçülmesi ve bulanıklaşması herkes niçin istenen bir durum değil. Çünkü WhatsApp üzerinden önemli belgeler, değerli resimler veya özenle hazırlanmış çizimler gönderirken zarar görebilir.

Kaliteden Ödün Vermeden WhatsApp Üzerinden Fotoğraf Göndermenin Yolları

Orijinal kalitede fotoğraflar, resimler ve diğer görüntüleri bozulmadan göndermek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

-Fotoğrafı göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresinde ki metin alanında bulunan ek (????) simgesine tıklayın.

-Konum, ses, kişi ve belge gibi seçenekleri göreceksiniz. Belge düğmesine tıklayın

-Dokümanlar ekranda liste olarak görüntülenecektir. Görsel olarak görüntülemek istiyorsanız, üstteki “Diğer dosyaları görüntüleyin” düğmesine tıklayın.

-Burada, cihazdaki kamera görüntüsü ve diğer görüntüler küçük resimli olarak görüntülenecektir. Göndermek istediğiniz resim veya resimleri seçin.

-Gönderme işlemini tamamlamak için onay ekranındaki Gönder düğmesine tıklayın.

Bu adımlar nedeniyle gönderilecek içerik kalitesi düşmeden aynı boyutta gönderilecektir.

WhatsApp Alternatif Fotoğrafların Orijinal Versiyonu Diğer Cihazlara Nasıl Gönderilir?

Whatsapp üzerinden paylaştığımız gönderme yöntemi dışında bir yönteme ihtiyacınız varsa farklı bir yöntemle gönderebilirsiniz. Telefonunuzdaki medya dosyalarını aşağıdaki yöntemlerle de aktarabilirsiniz:

*Bluetooth ile dosya gönderimi

*Mail yoluyla gönderim

*Facebook Messenger veya diğer sosyal medya araçlarıyla yayınlayın

*Bulut sistemleri ile gönderim

*Skype yoluyla gönderim

*Wi-Fi Direct ile gönderim

Bu yöntemlerin çoğu, medyayı kalite ve boyuttan ödün vermeden orijinal biçiminde gönderir.

Kaynak: https://lavivabetgiris.net/