Yılardır saklanan ve bu sır için ayrılan bütçeye bakılırsa, hiçte bilinmeyecek olan, dünyanın en sağlam sırrını ne olduğunu biliyor musunuz ?

Coca Cola’nın sır formülü

Coca Cola‘nın dünyanın en çok kazanan şirketlerinden biri olduğunu düşünürsek bu sırrı böylesine delice saklamasını normal karşılayabiliriz. Bel ki gizemi çözülememiş bu sır sayesinde, piyasada ki birçok kola firmasının hala önünde.

İçindekileri herkes merak ediyor ama sadece bilinenlerden kabarcıklı su, yüksek oranda fruktoz mısır şurubu, kafein ve kahverengi boya maddesinin olabileceği.

Coca Cola’nın sırrını kim biliyor ?

Sadece dünyada 2 kişi…  Söylentilere göre 2 kişide formülün yarısını biliyor ve ancak birlikteyken gerçek formül ortaya çıkıyor. Formülün orjinali ve kopyaları Atlanta’daki SunTrust Bankasında tutuluyor. Bu sırrın iyi saklanması için şirket SunTrust Bankasına 48.3 milyon dolar bir pay ayırmış. Coca Cola şirketinin politikaları arasında sırrı bilen 2 kişinin aynı uçaklarda seyahat etmesi yasak. Bütün bu sırra rağmen kolanın içinde coca bitkisinden bir katkı olduğu biliniyor.

Coca Cola Sırrı

Coca Cola Sırrı