Benim googleda araştırdığımı sizinde arayıp da bulamadığınızı varsayarak, ki bulsanız şuan bu sayfada olmazdınız. Bot konusunu biraz deştim. En kolay yoldan curl kütüphanesini kullanmadan bot nasıl yapılır. Örnekle anlatacağım.

Bizim methodumuz file_get_contents ile olacak. Ben aşağıda ki botu şu amaçla yazdım. Botu kullanarak bu yazıdan önce paylaşmış olduğum yapımı bana ait olan scriptin admin panelinde script güncellendiğinde, o scripti kullananların yeni güncellemelerden haberdar edebilmek için sitemden veri çekmek icab etti. İframe olayı çok eskide kaldı biliyorsunuz pek tercih edilmeyen yöntem. Bu scriptle alakalı güncellemeleri yeni versiyonları duyuracağım sayfa arada bir değişeceğinden, scripti kullananların panelinde de ilgili kısmın ben değişiklik yaptıkça değişmesi gerekti. Dolayısıyla phpde bot yapımı konusunda epey bilgi edindim.

He bu arada bot genelde başka sitelerde bilgi çalmak için kullanılıyormuş. Ben bu örneği boş olarak verdim. Kod örneğinden sonra aşağıdaki bot nasıl yapılır videosunu izlerseniz. Tam anlamıyla istediğiniz her siteden içerik çekebilirsiniz.

Örnekle Bot yapımı

 Bot Yapımı Videolu Anlatım