Kişisel script veya diğer paylaştığım scriptlere baktığımızda bildiğiniz üzere bloğumu az çok takip ediyorsanız öyle her scripti de paylaşmadığımı görüyorsunuzdur. Scriptleri denemeden kendim kurmadan kurcalamadan asla paylaşmıyorum. Her neyse bu yersiz açıklamadan sonra biraz bu bu kişisel scriptten bahsedelim; oldukça kullanımı basit olan hatasız bir script payalaşıyorum. Tamamen responsive(mobil uyumlu) olan sade bir temaya sahip kolay düzenlenebilir admin paneli olan cv olarakta kullanabileceğiniz tek sayfa bir script. Kişisel scriptin seo puanıda oldukça yüksek. Script şuan piyasada görünümünden dolayı Timeline yani Zaman Tüneli olarak nam salmış harika ve kusursuz kişisel sicriptlerden bir tanesidir.
[sociallocker id=4716]

Kişisel Script

Kişisel Script

Ayrıca scriptin admin paneli de responsivedir. Yapımcı benim ile adaş olan Okan Ağca diye bir arkadaş herhangi bir sitesi var mı bilmiyorum. Başlıkta düzenlenmiş demiştim “edit script” diyebiliriz, abartmadan biraz oynadım.

Kişisel Script

Kişisel Script

[/sociallocker]

Kişisel Scriptin Kullanım Alanı

Online bir CV’niz olarak kullanabilirsiniz, kişisel siteniz olarak kullanabilirsiniz.

Responsive Admin Panelli Kişisel Script’e Neler ekledim?

  • adobewordpress.com sitesinde bir maus efekti var bu scriptte hoş duracağını düşündüm.
  • Menü geçişlerinde küçük bir hata vardı düzelttim.
  • “Projelerim & Web Deneyimlerim ” alanı ekledim. Admin panelinden bu kısma projelerinizi ekleyebilirsiniz.
  • WordPress bir siteniz var ve benim gibi bir blog mu tutuyorsunuz, neden yazdığımız son beş yazıyı bu scriptimizde de göstermeyelim 🙂
  • Cv olarak düşünüldüğünden midir nedir tasarlayan arkadaş sayfayı indir butonu eklemiş, halbuki butona tıklandığında CV direk yazıcıya gitse daha hoş olurdu, bunu da mümkün kıldım.

Son yazılar ksımını kullanmak istemezseniz index.php de 353. satır dahil olmak üzere, 376. satıra kadar olan kısmı silin. Yine index.php de 59. satırı ve 75. satırı silin.

Kurulum

  • Mysql veritabanı ve kullanıcısı oluşturun.
  • Dosyalar klasörü içindeki system/baglan.php dosyasını açarak mysql bilgilerinizi giriniz. Url kısmınada site adresinizi yazın.
  • Timeline klasörü içerisindeki dosyayı timeline.sql dosyasını veritabanından içe aktarın.
  • Dosyalar klasörü içindeki tüm dosyaları sunucunuza yükleyin.

Admin paneli;

siteadi.com/yonetim
Kullanıcı Adı : admin
Şifre : 123456