Örümcekoyun Mor Mobil Temasının asıl çıkış nedeni Google oldu. Google’ın son güncellemesi ile birlikte sitelerde ki mobil uyumluluğu göz önünde bulundurarak. Örümcekoyun scriptine bir tema hazırladım. Örümcekoyun Mor Mobil teması, mor ve pembe renkler ağır bastığından kız oyunları sitesi için idealdir. Tema mobil olmasıyla örümceoyun’da bir ilk olma özelliğini taşıyor. Hala flash oyunlar cep telefonlarında oynatılamasada, oynatılabilen oyunlarda mevcut bu oyunları en azından mobil olarak ziyaret eden çocuklarımız da oynasın istedik. Aynı zamanda benim örümcekoyun için yapmış olduğum ilk temadır, o yüzden benim için önemi ayrıca büyüktür. Tema yakında çıkacak olan V.4 versiyonunun içinde varsayalan temalar gibi script içinde dağıtılacağından benim için ayrıca bir gururdur 🙂

ÖRÜMCEK OYUN MOR MOBİL – UYUMLU TEMA V.4

Canlı Demo ve Download Linki aşağıdadır. Yayınlanma: 29/06/2015

Diğer temalardan farkı;
-Bir çok oyun mobil uyumlu olmadığından, masaüstü ziyaretlerde çalışan oyunlarımız mobil ziyaretlerde çalıştırılamayacağından sıkça rapor edilecektir. Bunu engellemek için mobil görünümde “Rapor Et” butonunun kaybolmasını sağladım.
-Madem ki mobil tema yapıyoruz, mobilden de bir reklam gelirimiz olur elbet. Reklamlarınızı sergilerken masaüstü görünümde “Yatay” mobil görünümde “Kare” olarak gösterebileceksiniz.
-Mobil ziyaretlerde oyunun çalışmama ihtimali düşünülerek ziyaretçileri, “Mobil Oyunlar” kategorinize yönlendirmek için uyarı alanı ekledim. Bu uyarı masaüstü ziyaretlerinde görünmez.
-Görünüm olarak oldukça sade olup, yalnızca mobil görünüm değil, tablet görünümüne de önem verilmiştir.
-Siteyi yavaşlatacak gereksiz hiçbir java script kodlaması eklenmemiştir. Görseller üzerinde bulunan tüm efekler css ile sağlanmıştır.
-m.site.com şeklinde subdomain kurmanıza gerek duymaz.
-Çoğu responsive site mobilde daralma olduğundan alabildiğine uzar, bunun için gerek görülmeyen bir çok alan mobil görünümde gizlenip, sayfanın aşağılara doğru uzaması engellenmiştir.
-Örümcekoyun lisans yazısı hariç! footer alanına istediğinizi yazmanızda serbest olacaksınız.

Kullanacak arkadaşların dikkatine; Eğer oyunlarınızı oyun havuzundan çekerseniz resimlerinizin hep aynı ölçekte olmasına dikkat etmelisiniz. Resimlere sabit bir genişlik yükseklik değeri vermedim(Öyle olursa tema esnek olmuş olmuyor) Boostrap 100% tanımlaması ile esnetiyor. Eğer resimler aynı ölçekte(ebat olarak) olmazsa temada çirkin bir görüntü oluşuyor.

Örümcek Oyun Mor Mobil Temasına Ait Masaüstü, Tablet ve Mobil Görünümleri Aşağıdaki Galeriden Görebilirsiniz.

Örümcek Oyun Mor Mobil Masaüstü Görünüm Resimleri

Mor Mobil - Masaüstü Kategori Görünümü

Mor Mobil – Masaüstü Kategori Görünümü