lisans

lisans

Lisans Yönetim Scripti nihayet bitti, script ile footer yazar adı lisanslama işlemleri için hem bir yönetici hem de bir rehber niteliğinde kodları size nerelere eklemeniz gerektiğini anlatıyor. Script genel olarak, müşterilerinize yaptığınız özel scriptleri, özel tasarımları lisanslamaya uzaktan yönetmeye yarıyor. Genelde önce iş sonra para şeklinde çalışıyorsanız ve işi teslim ettikten sonra benim gibi paranızı alamıyorsanız, fiş sizin elinizde istediğiniz zaman tek tuşla scripti kapatabileceğiniz bir sistem her neyse video ile daha iyi anlaşılır umarım. Lisans Yönetim Scripti ile php scriptleriniz artık daha güvende olacak istediğiniz an uzaktan müdahale edebileceksiniz. Özetle Lisans Yönetim Scripti ile tema lisanslama, domain lisanslama, php lisanslama işlemlerini anlık olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Lisans Yönetimi Scripti

 Açıklama

Bu ürün, mevcut script ve temalarınızı lisanslamaya yarar. Php ile kodlanmıştır, yalnızca php ile kodlanan script ve temalarınızı lisanslayarak koruma altına alır. Kurulum için alanadı, host ve veritabanına ihtiyaç duyar.

Özellikler

 • Sınırsız lisanslama yapabilirsiniz. (Süreli ve süresiz olarak tanımlayabilirsiniz.)
 • Lisansladığınız ürünleri uzaktan aktif-pasif yapabilirsiniz.
 • Sunucunuza gereksiz yük bindirmez. Lisanslı script veya temalarınızı anlık kontrol, dakikada bir, saatte bir, günde bir, haftada bir ve ayda bir kontrol yaptırabilirsiniz.
 • Dilediğiniz kadar yönetici atayabilir ve ürünü ortak kullanabilirsiniz.
 • İhbar özelliği ile müşterinize satmış olduğunuz scriptiniz başka ellere geçer ve kurulmaya çalışılırsa sisteminize anında “kurulmaya çalışılan alanadı, kurmaya çalışan kişinin ip adresi, kurmaya çalıştığı sunucunun ip adresi, o an kullandığı tarayıcı, işletim sistemi ve kurmaya çalıştığı günün tarihi panelinize düşer.
 • Her ihbar bir kez kaydolabilir. Sildiğinizde tekrar kurulmaya çalışılırsa tekrar ihbar gelir.
  Sesli ve görsel olarak ajax ile anlık ihbar bildirimi gerçekleşir.
 • Tüm işlemler curl ve post olarak yaptırılır.
 • SSL kullanan sitelerde de çalışabilir.
 • Mobil uyumludur.
 • Kaçak kullanımlar için uyarı sayfası mevcuttur.
 • Müşterileriniz satın aldıkları scriptlerin lisanslanıp lisanslanmadığını sisteminize üye olmadan sorgulama yapabilir.
 • Footer diye tabir edilen kısımda, altbilgi lisanslaması yapabilirsiniz.
 • Yeni özellikler ve geliştirmeler devam etmektedir.
 • Lisanslanan alanadının, lisansının bitmesine kaç gün kaldığı hesaplanarak tabloya yansıtılır.
 • Lisans süresi biten alanadı otomatik silinir.
 • Uyarı sayfasını admin panelinden düzenleyebilme.
 • Sorgulanan ve lisanslı olmayan alanadlarını admin panelinden görebilir silebilirsin. Yalnızca sorgulanan alanadı lisanslı değilse kayıt altına alınır, kayıt olan alanadı tekrar kayıt edilemez. Bir dakikada bir kayıt gerçekleşir.
tema lisanslama

tema lisanslama

S.S.S.

Soru: Scriptin lisans için üretmiş olduğu kodu silerseler lisans aşılmış olmuyor mu?
Cevap: Scriptin üretmiş olduğu kodu scriptinizin olmazsa olmaz(fonksiyon.php gibi) bir dosyanıza ekliyorsunuz. Ve bu dosya içerisinde daha önceden var olan kodlarla beraber tüm dosyayı ıon cube kullanarak şifreliyorsunuz. Dolayısıyla bu şifreli kodları silen kişi sisteminizin olmazsa olmaz tüm kodlarını da silmiş olduğundan lisanslama aşılmış olmuyor.


Soru: Madem ki ion cube ile şifreleyeceğiz sizin yapmış olduğunuz bu scripte ne gerek var?
Cevap: Lisanslama scripti sizin için şifreli kodlar üretmez, yalnızca koşulları belirleyen php kod üretir. Her halükarda “kod silinirse ne olmalı, başka domaine kurulursa ne olmalı, gelişen durumlar ne şekilde olmalı gibi…” koşulları belirleyen bir altyapınız olmalı. Ion cube’ye bu yapının çözülememesi için ihtiyaç vardır. Yani bu koşullar belirtilmeden ion cube ile şifreleme gerçekleşirse siz sadece kodlarınızı güvene almış olursunuz ama belirlediğiniz bir domainde çalışmasını/çalışmamasını/bir süreden sonra çalışmamasını veya sadece yazar adınız silindiğinde scriptinizin/temanızın nasıl bir tepki vermesi gerektiğini belirleyemezsiniz. Lisanslama scripti bu koşulları sizin isteğinize göre kolayca üretir.


Soru: Bu scripti kurduğumuzda, lisansladığımız scriptler lisanslı-olup olmadığını sorgulamak için istek gönderecektir. Bu da aşırı trafik demek. Bu sorunun üstesinden nasıl geliyorsunuz.
Cevap: Lisansladığınız ürünlerin, lisans scriptine istek gönderdiği doğrudur. Ancak lisanslanan ürün her ziyaret edildiğinde size trafik gelmez, özellikler kısmında 3.maddeyi okuyunuz.


Soru: WordPress temalarıda lisanslayabiliyor muyuz?

Cevap: Evet, ancak bazı wordpress temalarında kullanılan fonksiyonlar nadirde olsa engelleyebiliyor.

Script için belirlenen fiyat 200 tl

Yazılımı https://sitenisevsinler.com/lisans-yonetim-scripti.html sayfasından satın alabilirsiniz. Satın alabilmek için üye olmanız gerekmekte, satın işlemini gerçekleştirdiğinizde üyelik hesabınıza dosylarınız anında tanımlanır ve kullanmaya başlayabilirsiniz.