güvenlik-şifrelemeLisans Yönetim Scripti nihayet bitti, script ile footer yazar adı lisanslama işlemleri için hem bir yönetici hem de bir rehber niteliğinde kodları size nerelere eklemeniz gerektiğini anlatıyor. Facebook sayfamda da paylaşmış olduğum scripti buraya da eklemek istedim. Script genel olarak, müşterilerinize yaptığınız özel scriptleri, özel tasarımları lisanslamaya uzaktan yönetmeye yarıyor. Genelde önce iş sonra para şeklinde çalışıyorsanız ve işi teslim ettikten sonra benim gibi paranızı alamıyorsanız, fiş sizin elinizde istediğiniz zaman tek tuşla scripti kapatabileceğiniz bir sistem her neyse video ile daha iyi anlaşılır umarım. Lisans Yönetim Scripti ile php scriptleriniz artık daha güvende olacak istediğiniz an uzaktan müdahale edebileceksiniz.

Lisans Yönetimi Scripti V.2.1

Öne çıkan özellikleri;

Son Güncelleme: 04.02.2016

-Hafif bir script sunucunuzu yormaz.

-Veritabanına ihtiyaç duymaz.

-Tamamen responsive mobil uyumludur.

-Rehber niteliğinin yanında lisanslı domainlerinizin kayıt iptal işlemlerini ve takibini sağlar.

-Uzaktan lisans aç kapat

-Tek bir kullanıcı adı ve şifre ile yönetilir.

-Domain listesinde arama, ve sayfalama özelliği

-Footerda bulunan yazar adı ve linkini kilitleyebilirsiniz. Link kaldırıldığında uyarı çıkar sayfa etkisiz hale getirilir.

-Yönlendirmeli (süreli-süresiz) lisanslama yeteneğine sahip kod bloğu da üretebilir.

-Güncellemelerden direk haberdar olabilmeniz için özel olarak yapılandırılmıştır.

-Üstelik tüm bunların hepsini veritabanı bağlantısı gerektirmeden, kurulum ve hiç bir ayar gerektirmeden yapar.

Unutmadan Lisans yönetimi scripti ion cube ile çalışır.

Videolu Anlatım

Video alt yazılıdır altyazıyı açıpta izlerseniz herşey daha iyi anlaşılacaktır.

php lisanslama

php lisanslama

Domain Lisans Kodu Oluşturma

Bu bölümde basit ve anlaşılır bir taslak üzerinde html uyarı kalıbı oluşturursunuz. Karşınıza çıkan formu doldurduğunuzda sifre dosyanıza eklemeniz gereken bir kod üretmiş olursunuz. sifre dosyanızı ion cube ile şifreleyerek index dosyanıza require './sifre.php'; şeklinde bağlamanız gerekiyor. sifre dosyanıza sitenizin temellerini oluşturan önemli kod bloglarını da ekleyip bu durumu daha güç hale getirebilirsiniz. Eğer index sayfanıza dışarıdan çağırdığınız dosyada domain lisanslama kodlarından başka kod olmazsa kullanıcı index sayfasından direk bu çağrılma işlemini silerek sistemi tamamen kırmış olur. Bundan dolayı domain lisanslama kodunu bulundurucağınız php dosyanızda siteyle bağlantılı sifresel kodlar bulunmalı hatta sitenin header, footer gibi kısmınlarını bile dahil edebilirsiniz. Domain lisanslama sekmesinde oluşturulan kod için; lisans iptal işlemlerinde çıkacak olan uyarının önizlemesi standarttır ve form düzgün bir şekilde doldurulursa önizleme gösterilir.

Yalnızca bu kodu eklemek yetmez, üretilen kodun çalışma mantığı şudur; yapmış olduğunuz scripte öncelikle domain lisanslama kodunu dahil edersiniz, ardından ion cube şifrelemesi yaparak güvenliği sağlarsınız, daha sonra müşteriye gönderirsiniz, müşteri bunu herhangi bir sunucuya yükler, doğal olarak sunucuda uyarı mesajıyla karşılaşır ve size alan adını verir, artık bilinen alanadı Lisans Sisteminin anasayfasında bulunan kısımdan kolayca lisanslanır,iptal edilmek istenen lisans düzenleme sekmesi kullanılarak silinir.

Footer Lisans Kodu Oluşturma

Bu genelde temalar için kullanılır, temanızın footer kısmında yazar adı bulunan kısmı; bu formda ilk kutuya ekleyerek başlayabilirsiniz, ikinci kutuya eğer footerda yazar adı üzerinde oynama yapılırsa gösterilecek olan index için bir uyarı yazabilirsiniz. Bu kısım da html desteklemektedir.

Formu doldurduktan sonra uyarı önizlemesini sayfanın sonunda göreceksiniz.

Domain Listesi Düzenleme

Toplu olarak domainleri düzenleyebilir, silebilir, eklemeler yapabilirsiniz. Bu kısımda düzen açısından domainleri alt alta yazmakta fayda var.

Yönlendirmeli Lisans

Bu lisanslama türünde ki mantığı bir örnekle açıklayacak olursak; müşterimize yapmış olduğumuz scriptin yanlızca tek bir domainde kullanılabilmesini istiyoruz. Eğer başka bir domaine de kurulum gerçekleştirirse bizim belirlediğimiz siteye yönlendiriyor. Varsayılan değer 0(Sıfır)’dır. Saniye değeri bu şekilde bırakıldığında farklı bir domaine kurulan script veya tema hemen belirlediğimiz siteye yönlenir. Belirli bir süre verilmesi ve bu sürenin 2 dakika gibi(60*2) uzun tutulması sizin işinize yarayacaktır. Müşteriniz scriptin her domainde çalıştığını sanacak ve bu yönlenme işlemini belki de çok geç farkedecektir. Bu şekilde yönlendirdiğiniz sayfaya hit bile kazandırabilirsiniz.

Script için belirlenen fiyat 100 tl

Scriptin demo versiyonunda üretilen kodların güvenliği gerekçesiyle herhangi bir işlem gerçekleştiremezsiniz ancak mantığı anlamanız açısından ve neler varmış bir göz atmak açısından dolaşabilirsiniz.

Üye olup destek sayfasından bildirim oluşturduğunuzda  satın almış olduğunuz script üyelik hesabınıza tanımlanır.