Mobil chat scripti

Wmaracı‘nda gördüğüm ve dosyalarını kurcalayıp kodlarının içerisine daldığınızda en anlaşılır, sade bir mobil chat scriptidir.  Tamamen responsive olan, hala bir kaç sorunu olsada bu haliyle bile iş görebilen çok harika bir script. Hatta WordPres sitenize bile entegre edebilirsiniz bunu, şahsen ben öyle yapmayı düşünüyorum. Her neyse script yapımcısının kendi sitesinde paylaşmış olduğu nasıl kurulur, kısmını aynen olduğu gibi ekliyorum. Her şeyi açıkca anlatmış arkadaşımız ama yinede ben bir ekleme yapayım. Scriptin admin paneline erişebilmek için site adresinin sonuna /ayqo.php yazın.

[reklam]

Bir sonra ki güncelleme ne zaman gelir, gelir mi bilinmez. Benim gördüğüm tek dezavantajı sohbet odalarına yazılan yazıları sıralama da bir tarih karmaşası yaşıyor.

Ücretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim. Herkes faydalansın diye paylaşıyorum. Scriptin V1.1.1 versiyonu çıkmıştır.

AyQo CHAT SCRİPTİ V1.1.1

Kodlamaları ve tasarımı bana aittir(Aykut Alp TABAKLAR). Tasarımda bootstrap altyapısını kullandığım için mobil, tablet veya bilgisayar hiç fark etmez tasarım bozulmaz.

Kurulum

Öncelikle chat.sql dosyamızı veritabanımıza aktarıyoruz.
Daha sonra ayar.php’deki alanları kendinize göre ayarlayın.

Admin Paneli

İlk giriş bilgileri:

Kullanıcı Adı: admin
Şifre: 123

Panele giriş yapmak için siteadresiniz/ayqo.php adresine gidin.

V1.1 İle Gelen Yenilikler

Admin paneli geldi. Panelden site bilgilerini ve odaları düzenleyebilirsiniz.


V1.1.1 İle Gelen Yenilikler


Admin panelindeki oda ekleme sorunu giderildi.

Ayqo Mobil Sohbet Scripti