html kodlarından yola çıkarak, hem de daha önce ki Web Page Maker videolu anlatım derslerimize ilave olarak, incelediğinizde çok işinize yarayacağını düşündüğüm, Sevgiliye özel doğum günü sayfası yada scripti hazırladım. Aslında tam olarak script denemese de, üç-dört sayfalık şık bir doğum günü sayfası diyelim. Aslında ben bunu derslerimize ek olsun diye değil çok uzun zaman önce sevgilim için hazırlamıştım. Sevgiliden ayrılınca size nasip oldu, kızlar böyle şeylere bayılır (benim ki bayılmamıştı) yani geneli sever böyle şeyleri artık ayrıldığımız için bunu paylaşabiliriz.  Yapımı çok kolay olsa da bu tarz orta düzey html bilen işini daha çok programlarla gören arkadaşlara bulunmaz bir nimet. Demo koyamadım. Onun yerine bir video ile sayfalarını gösterdim.

[reklam]

Sizin yapmanız gereken sadece images klasörüne resimlerinizi yerleştirmeniz. Boyutlarının önemi yok o kendi ayarlayacaktır. Yalnız dosya isimleri aynı olması gerekiyor son olarak hangi sayfada görünen resim images klasöründe hangisidir bulmakta güçlük çekmeyesiniz diye resimleri numaralandırdım. Fazla uzattık hemen download linkimizi ve ardından küçük videomuzu verelim. Rar dosyası biraz büyük oldu içinde müzik de var arkaplanda çalan idare edin 🙂

Rar dosyasından çıkardığınız klasörün içindekileri komple sunucunuza gönderin çalışır, dosyalarımız html olduğu için bilgisayarınızda direk index.html dosyasını tarayıcıda açarakta nasıl birşey yapmışız gözatabilirsiniz.

Sevgiliye özel doğum günü sayfası |Demo Resim

 

[sifre]