Toplu sms bir metni iletmek istediğiniz müşteri, personel ya da herhangi bir gruba kısa mesaj yolu ile aynı anda gönderilmesine denmektir. Bu sisteminin en iyi özelliği aynı anda binlerce hatta milyonlarca kişiye bir metini ulaştırmaktır. Toplu sms hizmetleri sadece bir numara üzerinden gönderim yapılabildiği gibi bir isim ile de toplu mesaj göndermek mümkündür. Örneğin bir dernekten gelen mesaj var ve bu mesajı bir isim ile gönderme yapıldı ise buna başlıklı sms denmektir. Sizde bu hizmetten faydalanırken firmanız var ise firma adı ile kısa mesaj gönderebilirsiniz. Genelde bu toplu sms hizmeti özel gün ve gecelerde kullanılsa da toplantı ve etkinlik duyurularını yapmak için de kullanılmaktadır. Hatta çoğu firma bu hizmeti raporlama özelliğini bu konuya eklemiştir. Yani burada anlatılmak istenen şudur gönderilen mesajı kaç kişi okuduğunu öğrenmek mümkündür. Bu hizmetin çok kullanılmasının en büyük nedenleri ise dünyada ve ülkemizde insanların büyük bir çoğunluğunun zamanını telefon başında geçirmesi olarak söylemek mümkündür.

Toplu Sms Sistemlerine Kayıt Olmak İçin Gerekli Evraklar

Ülkemizde yer alan toplu mesaj firmaları Bilişim Teknolojileri Kurumu tarafından denetlenmesi yapıldığı için bu sistemlere kayıt olmak için bazı evraklar gereklidir. Bu evraklar her firmanın kendi üyelik sözleşmesi ve kişinin kimlik fotokopisi olarak iki adettir. Yalnız bu evraklar bireysel abone olan kişiler için gereklidir. Eğer bir firma adına başlıklı sms, toplu sms hizmeti aboneliği alınacaksa bu evraklara ek olarak vergi levhası içeren belgeyi firmaya gönderilmesi gerekmektedir. Toplu sms hizmeti sadece firmalar ve kişilere verildiği anlaşılmaması gerekir.

Toplu Sms Kimler Yararlanabilir

Günümüzde toplu sms fiyatları oldukça ucuz olduğu için en fazla tercih edilen iletişim araçları arasında yer almaktadır. Toplu sms hizmetinden başta bireysel kişiler olmak üzere bankalar, şirketler de bu hizmetten yararlanmaktadır. Ayrıca yetki ve görev belgesini, kimlik fotokopisi ve üyelik sözleşmesi ile beraber gönderen vakıf ve dernekler bu hizmeti satın alabilmektedir. Bir diğer toplu sms kullanan kişiler ise site sahipleridir. Örneğin site adıyla sms göndermek istiyorsanız sitenin alan adının size ait olduğunu kanıtlayan bölgeyi toplu sms imkanı sunan firmalara gönderdiğiniz taktirde sizde bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Vatansms Toplu Sms Ürünleri

Toplu sms hizmeti sunan siteler arasında Vatansms sitesi de yerini almıştır. Ülkemizde en fazla kullanılan toplu mesaj yolla hizmeti sunan site birçok sms paketini müşterilerine sunmaktadır. Başta mini paket olmak üzere Gold paket ve Mega paket gibi birçok seçeneği müşterilerine sunmaktadır. Uygun fiyata toplu sms hizmeti sunan site yönetimi müşteri memnuniyetini ön planda tutarak daha başarılı olmayı hedeflemektedir. Güvenilir ve kaliteli hizmet sunan bu siteye www.vatansms.com adresi ile giriş yapmak mümkündür. Site ayrıca toplu sms API hizmetini de müşterilerine sunarak bu konuda iddialı olduğunu göstermiştir.