Yüksek Pageranklı Siteler

Merhaba arkadaşlar, hazine buldum 🙂 Yumulun.. Sitelerinizin pagerank değerini yükseltmek istiyorsanız, aşağıda ki sitelerden backlink alabilirsiniz. Hepsi dofollowdur ve piyasada söz sahibi sitelerdir. Zaten öyle olmasa bu iyi pagerank değerine sahip olmazlardı.

Pagerank Nedir ?

Bilmeyen yeni arkadaşlarımız için kısadan özet geçeyim. Bilenler bu sıkıcı paragrafı okumayabilir 🙂 Pagerank değeri Google’ın tüm internet sitelerine belli bir algoritmaya göre verdiği 10 üzerinden bir not. En yalın haliyle anlamı bu. Neye göre mi not veriyor. Benim sitemin pagerank diyelim ki 9 (nerde o günler) Senin sitenin pagerank değeri de 0(Sıfır) olsun. Neden senin sıfır, çünkü sen okuyucusun 🙂 Senin sitenin diyorum çünkü bu yazıyı okuyorsan büyük ihtimalle web siten vardır. Şimdi hacı abi sen bana diyosun ki benim sitenin linkini senin siteye ekleyelim. Bende diyorum ki ekleyelim eklemesine de bu iş bedavaya olmaz! Sonuçta babamın oğlu değilsin. Bir siteyi Pagerank 9 yapmakta hani azımsanacak bir olay değil facebook ayarında falan olman lazım. Demek ki neymiş pagerankı yüksek bir siteye sitemizi eklemek istiyorsak kesenin ağzını açmak gerekmiş. Bu da demektir ki internet camiasında sırf bu işten ekmek yiyen insanlar var. Vallahi var. E ne uzatıyosun lafı bunun ücretli olduğunu en başta söyleyebilirdin diyebilirsiniz. İşin mantığını anlayın istedim. Hem her yerde ücretli değil.

Backlink Nedir?

Bu link ekleme işlemini ücretsiz de yapabiliriz, yapabiliyoruz, yapabiliyorlar 🙂 Google’ı her ne kadar insan evladı yapmış olsa da belli duygulara ve hissetme yetisine sahip bir zıkkım değil. O halde biz pagerankı yüksek bir forum sitesine üye olsak forumda ki profil alanımızda bulunan “web siteniz” kısmına da sitemizi şılaak diye yapıştırsak backlink almış olur muyuz ? Bal gibi oluruz. “Backlink ne şimdi” meselesine dedeğinelim. Benim ingilizceme göre “back” geri demek, “link” ise link, işte bağlantı amk. Birleştir hacı bunları ne oldu “gerilink” ben bir dahiyim 🙂 Zaten bu backlink kavramının derinine inince geri dönüşü olan getirisi olan değerli ibne gibim puşt gibim anlamlar çıkıyor.

Dofollow ve Nofollow link nedir?

Forumlarda ve üyelik sistemi olan hemen hemen çoğu internet sitelerinde üye alanlarında “web siteniz” alanı bulunur, çok gerekliymiş gibi, sanki herkesin internet sitesi varmış gibi, sanki tüm dünya webmaster amk… Backlink ekleme maceramıza Google bir ibnelik getirmiş demiş ki linkleri iki şekilde ayıralım. Birinin adı değerli link olsun(dofollow link) diğerinin adı da değersiz link olsun(nofollow link) demiş. Bunları aklınızda tutmanıza yardımcı olmak adına hemen kelime köklerine ineyim. “Do” yapmak demek, “follow“ise takip demek twitter dan bilirsiniz. Birleştir şimdi bunu “takipyapmak”gibibir sikimsonik kavram elde ettik. En azından olumlu iyi bişey olduğunu kavradık. Aklınızda böyle tutun. “No” hayır demekse nofolow da takipyapma gibi bir olumsuz anlam doğurmuyor mu. Bunun da değersiz olduğunu aklınızda böyle tutun. Tüm bunları nereden mi biliyorum, ben bir dahiyim demiştim demi 🙂

Benim aşağıda vereceğim liste tamamıyla dofollow yani sitenizi değerli link olarak görüyorlar. Link eklediğimiz sitelerde linklerimizin dofollow mu nofollow mu olup olmadığını başka bir yazıda anlatırım. Ulan liste verecektik neler anlatıyorum töbe yarebbim ya..