İnstagram sosyal medya kullanıcıların en çok tercih ettiği platformlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Her geçen gün özelliklerini arttıran İnstagram son olarak müzik özelliği ile story paylaşımı yapmamıza ortam hazırlamıştır. İstediğiniz bir müziği fotoğrafınız ile birleştirerek özgün bir paylaşım elde edebilirsiniz.

İnstagram Şarkılı Post Nasıl Yapılır?

İnstagram şarkılı post özelliği kullanıcıların oldukça dikkatini çekerek hikayelerin vazgeçilmezi olma yolunda devam etmektedir.

İnstagram şarkılı post için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir;

  • İlk olarak fotoğrafınızı paylaşın.
  • Sağ üst köşede bulunan ”müzik ekle” seçeneğine tıklayın.
  • İstediğiniz müziği arama butonundan aratınız ya da sizin için sunulan müzikleri inceleyin.
  • Fotoğrafına eklemek istediğiniz müziği seçtikten sonra paylaşımınızı tamamlayınız.

İnstagram’a Müzik Nereden Geliyor?

İnstagram da bulunan müzik ekleme seçeneği ile hikayeler daha şık ve anlamlı bir hale bürünmektedir. Çoğu zaman istediğimiz müzikleri kolaylıkla bulabilirken bazı müzikler ise bulunmamaktadır. İnstagram Spotify ile ortak iş birliği yaparak Spotify uygulamasında yer alan müziklere instagram müzikte ulaşmak mümkündür.

İnstagram Spotify’da Çal Nasıl yapılır?

İnstagram müzik Spotify ile ortak iş birliği yaparak Spotify uygulaması üzerinde bulunan müziklere erişimi sağlamaktadır. Buna ek olarak Spotify uygulaması üzerinden beğendiğiniz bir şarkıyı istagram hikayesi olarak paylaşmanız mümkündür. Bunun için yapılması gerekenler ise şu şekildedir;

Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan Spotify uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra istediğiniz şarkıyı bulunuz. Bulduğunuz şarkının yanında bulunan üç nokta seçeneğine tıklayınız. Paylaş seçeneğine tıklayarak instagram hikaye seçeneğine tıklayarak doğrudan instagram hikaye bölümüne yönlendirileceksiniz. Paylaşmak istediğiniz şarkının albüm kapağı ve şarkı hikayenizde görülecektir.

İnstagram Videolarına Müzik Nasıl Eklenir?

İnstagram fotoğraflara ek olarak videolarınıza da müzik eklemenize ortam yaratıyor. Hikayelerinizi güzelleştirmek sevdiğiniz şarkıyı arkadaşlarınızla da paylaşmak için bizlere imkan sunmaktadır. İnstagram videolarına müzik eklemek için ilk olarak video çekebilir ya da galerinizden bir video tercih edebilirsiniz.

Videonun süresi en çok 15 saniye olmakla birlikte süreyi kısaltmanızda bu imkanlardan biridir. İnstagram hikayeniz de paylaşacağınız müziğin istediğiniz bir kısmını seçmeniz de imkanlar doğrultusundadır. İnstagram hikayenizde paylaşacağınız videoyu istediğin gibi küçültebilir ya da büyütebilirsiniz.

İnstagram Müzikli Story Nasıl Yapılır?

Günümüzde giderek artan sosyal medya kullanımı uygulamalar arası rekabetin bir parçası olmaktadır. İnstagram en çok kullanılan sosyal medyalardan biri olarak sayısız özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Hem hikaye hem de gönderi seçenekleri ile anlık ya da kalıcı olarak fotoğraf veya video paylaşma imkanı sunmaktadır.

İnstagram da son zamanlarda en çok tercih edilen gönderi ve hikayelere müzik ekleme özellikleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hikaye kısmında bulunun müzik seçeneği ile ister anlık isterseniz de galerinizde bulunan video ve fotoğraflarınıza istediğiniz müziği ekleyerek hikayenizi zenginleştirmeniz mümkündür. Ayrıca arama yapmadan da sizin için sunulan müzikleri tercih edebilirsiniz.