Sizlere bugün işini on numara yapan bir internet sitesinden bahsetmek istiyorum. TinyPNG resim sıkıştırma işlemini online olarak yerine getirerek bizleri Photoshop veya alternatifi programlarla boğuşmamızdan kurtarıyor. Online png ve jpg resim sıkıştırma dediniz TinyPNG yi tek geçerim. Daha bir çok site denedim, sıkıştırma işlemini yerine getirse de gtmetrix gibi hız analizi sitelerinde malesef hala sitemde sıkıştırılması gereken resim var uyarısı almaya devam ediyordum. TinyPNG de böyle bir sorun yaşamayacaksınız. TinyPNG ile resimlerinizi sıkıştırırken internet sitenizin de ne kadar hızlandığını gözle görülür bir şekilde hissedeceksiniz. Sadece internet sitenizde ki görselleri sıkıştırmak için değil elbette, bilgisayarınızda ki tüm görselleri sıkıştırabilirsiniz. Sıkıştırma sonrası asla kalite kaybı yaşamazsınız. TinyPNG ile resim sıkıştırmaya başlayalım. 

TinyPNG ile % 70 lik bir sıkıştırma

TinyPNG ile % 70 lik bir sıkıştırma

TinyPNG ne yapar?

TinyPNG akıllı kayıplı sıkıştırma teknikleri kullanır dosya boyutunu azaltmak için PNG dosyaları.Seçici görüntüdeki renk sayısını azaltarak, diskinizde yer açarak daha fazla yer açar, etkisi neredeyse görünmez ancak dosya boyutu çok büyük fark yaratıyor!

Nasıl çalışır?

Bir PNG yüklediğinizde (Portable Network Graphics), görüntüde benzer renkler birleştirilir. Bu teknik, “nicemleme” olarak adlandırılır. Renk sayısı azalır, çünkü 24-bit PNG dosyaları çok daha küçük 8-bitlik endeksli renkli görüntülere dönüştürülebilir. Sonuç: küçücük PNG dosyaları şeffaflık% 100 destek .

Bu konulardan da faydalanabilirsiniz.