Bugüne kadar açmış olduğum web sitelerinden bahsetmek istiyorum bugün, kimisi yayında kimileri google’in tozlu sayfalarında yok olup gittiler birer birer, kimilerinden güzel ekmek yedik kimileri hiç bakmadığım o 2.sayfadan bir türlü 1.sayfaya geçemedi. Hatta bazen açıpta sonradan kendimi sorguladığım lan ben bu siteyi niye yapmışım dediklerim de oldu.

İlk sitem doyumsuzoyun.com

Bu sitenin hikayesi şöyle; flash oyunların oynanmasına imkan tanıyan bir çocuk sitesiydi. İlk etapta beklentim pek yüksek olmasada ilk adsense hesabımı bu siteyle tek seferde alabilmiştim. İlerleyen süreçte bana epey güzel paralar kazandırdı. Daha çok kazanma hırsı uğruna sitede kullanmış olduğum bir takım hileler adsense’den ban yemesine ve neden oldu ve sitenin sonu gelmiş oldu.

İkinci sitem okandiyebiri.com

Bu sitede ilk defa para kazanma hırsımı bir kenara bırakarak php’yi adam akıllı öğrenmeye başladığım dönemlerde kendi notlarımı tutmak ve aynı zamanda bir roman yazıp günbegün yayınlamak için hayat buldu. O romana şuradan ulaşabilirsiniz. Romanı da amaçsızca vakit geçirmek için başlamıştım şmdi baktım da epey yazmışım. Daha sonraları bu site üzerinden çok iş alıp yaptım. Baktım ki ziyaretçilerimden gelen siparişler bana daha çok kazandırıyor bu siteden adsense reklamlarını tamamen kaldırdım.

Üçüncü sitem yokamk.com

Bu site için çok hevesliydim alanadı bana göre çok iyi boşta olduğunu görer görmez reglediğim ve projelendirdiğim bir site oldu. Kolpaçino filminde ki uçak sahnesinde yok amuaaagoyum repliğini hepiniz bilirsiniz. İsim babası o filmdi ancak aynı dönemlere denk gelen amkspor gazetesi vs gibi içerisinde amk içeren diğer siteler bu tarz siteleri ilginç kıldı. Youtube kanalında 2000’e yakın abonesi vardı öyle ki ben bunu 3 ay gibi bir zamanda başarmıştım. Hem youtube adsense’den hem de normal adsense reklamlarını siteye ekleyerek kazanıyordum. Gönüllü bir iki editörüm de mevcuttu. Sonradan editörlerimle anlaşamayınca bu projenin satış ilanını webmaster forumlarına ekledim ve bir gün sonra çok güzel bir rakama sattım. Şuan o site başka bir script giydirilmiş vaziyette başka ellerde can çekişiyor.

Dördüncü sitem zekikayahancoskun.com

Bir zamanların alemfm’i şimdilerin show radyosunda, radyo programcılığı yapan sevgili Zeki Kayahan Coşkun’un alan adı boşa düşmüş çok seveni vardır zekirdek ve matrax adlı iki tane programı olan bu zatı mıuhtereme her ne kadar mail kanalıyla ulaşmaya çalıştıysam da başarılı olamadım. Yani bir yanıt alsam alan adını onlara karşılıksız verebilirdim, baktım olmuyor onu da projelendirdim şuan 600 kadar bir üyesiyle sohbet ve radyo platformu aynı zamanda blog olarak hizmet etmekte, ticari hiçbir amacı yok.

Beşinci sitem seksiguzeller.com

Bunu niye aldım, neden bişeyler yapmadım, neden daha sonra yenilemedim bilemedim bilemiyorum. Sanki başlarda niyetim vardı da günahla dedim kaldı gitti öyle…

Altıncı sitem ruzgar.kim

Benim aslan parçası doğunca bu .kim uzantılı alan adları epey popüler olmaya başladı. Bende oğlum rüzgarın anılarını sürekli paylaşarak ona ilerde doğum günü süprizi yapmayı hedefliyorum nasıl fikir ama?

Yedinci sitem scriptsat.com

Bu site çok büyük heveslerle açtım tam istediğimi elde edemedim. Ancak bir sonra ki projemden dolayı satmak istiyorum ilgilenenler yorum atabilir. Bu siteme 350 ₺ harcadım. 1.5 ayda satmış olduğum ürünlerden 650 ₺ elde ettim. Ancak yazılım ne kadar esnek olsada asıl yapmak istediğimi vermedi bana…

Sekizinci sitem sitenisevsinler.com

Bu da benim e-ticaret sitem scriptsat.com’da yapamadığımı bunda yaptım, yakın zamanda şahıs şirketi kuracağım o zaman buralar daha bir renklenecek…

Bu siteye şuan bu yazıyı yazdığımda 3 aylık, toplam 1000 ₺ masraf ettim, 1100 ₺ kazandım. Daha da çok kazanacağıma eminim 🙂