Ecce Pure

Ecce Pure

Ecce Pure Temasını iki yıldır kullanıyorum, iki yıl boyunca farkettim ki temaya, kendime göre epey bir değişiklik ve ek özellik kazandırmışım. Bu modifikasyonları toplu halde satmaya karar verdim. Satın alabilmeniz için öncelikle EccePure temasını satın almış olmanız gerekmekte. Eklemelerimin yalnızca bir tanesinde eklenti kullandım. Diğerlerinde ise yalnızca temanın görselliğini bozmadan temanın css yapısına uygun olarak eklemeler yaptım.

İndir, Canlı Demo ve Satın Al Butonları

Paylaştığınız dosyaların linkini yazı editörünüzden özel alan kullanarak sadece linki ekleyerek indir butonunu çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Script tarzı bir paylaşımda bulunuyorsanız şayet canlı bir önizlemesi mevcutsa canlı linkini yine wordpress yazı editörünüzün altından özel alan kullanarak canlı demo butonunu gösterebilirsiniz.

Bir ürün satıyorsanız eğer ürünün satın alma sayfasına yönlendirmek için yine aynı şekilde ürünün satın alma sayfası linkini ekleyerek satın al butonunun çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Butonların özellikleri;

 1. Tema butonlarıyla birebir uyumlu ek css yazılmamıştır.
 2. Canlı Demo butonu sabit olarak solda, İndir ve Satın Al butonları ise sağ tarafta çıkmaktadır. İndir ve Satın Al butonlarının ikisininde sağ tarafta olmasının nedeni ikisinide aynı anda kullanamayacağınız düşünülerek tasarlanmıştır. Mantık olarak bir ürünü satıyorsanız indirme butonu eklemezsiniz veya indirilmeyi mümkün kıldıysanız satın alma butonu eklemezsiniz. Bundan sebep sağlı ve sollu en fazla iki butonunuz olacaktır.
 3. Butonlarda ikonlar mevcuttur.
 4. Responsive’dir mobilde sorun yaşamazsınız.

Butonların Görünümü

Canlı Demo ve İndir Butonları

Canlı Demo ve İndir Butonları

Canlı Demo ve Satın Al Butonları

Canlı Demo ve Satın Al Butonları

Konu Üstü Canlı Demo, İndir, Düzenle, GitHub, Satın Al ve Çay Ismarla Butonları

Ziyaret ettiğimiz sitelerde butonlar daima altta olr öyle ki daha önce bildiğimiz ve indirdiğimiz bir şeyi tekrar indirmek için konunun en altına inmek durumunda kalırız. Aslında amaç ziyaretçiye indireceği şeyin ne olduğunu okumasını istemektir. Ancak ikinciye indiriyorsa  ne gerek var adamı aşağılarda buton aratmaya.. İşte bunları düşünerek konu üzerine bu butonları ekledim ek olarak bir de Çay Ismarla Butonu ekledim.

14.06.2016 Bu kısımda güncelleme
 • GitHub butonu GitHub üzerinden yayınladığım projelerim için ekledim.
 • Düzenle butonunu, bazı içeriklerimi düzenlemek istediğimde her defasında admin panele girip ardından, yazılarıma ve ardından ilgili yazıyı bulup düzenle butonuna basmak zorunda kalmayayım diye ekledim. Düzenle Butonu sadece kullanıcı girişini gerçekleştirmiş yöneticilere görünür.
 • Temanın header kısmında bulunan sosyal bağlantı ikonlarının linkleri nofollow olarak ayarlandı.
 • Temanın header kısmında bulunan sosyal ikonlar kısmına GitHub bağlantısı eklendi.

Butonların özellikleri;

 1. Hiç bir css eklemesinde bulunulmamıştır.
 2. Özel alanda konu altı için hangi butonu aktif ettiyseniz üsttede aynısı görünür. İki kere link eklemezsiniz.
 3. Tamamen responsive’dir mobilde problem yaşamazsınız.
 4. İkonlar kullanılarak daha güzel ve daha anlamlı bir görünüm elde edilmiştir.
 5. Çay ısmarla butonu; konularınızdan faydalanan bir ziyaretçinin size teşekkür anlamında kendi belirledikleri tutarda paypal üzerinden para gönderebilmeleri için yapılmıştır. Her konuda sabit çıkar.

Butonların Görünümü

Demo, İndir, Çay Ismarla Butonları

Demo, İndir, Çay Ismarla Butonları

Demo, Satın Al ve Çay Ismarla Butonları

Demo, Satın Al ve Çay Ismarla Butonları

Footer’da Eklemeler ve Çıkarmalar

Kategori, Yazı Adedi ve Yorum Adedi İstatistik Bilgileri

İster görsellik deyin, ister ziyaretçilerinizin merakını gidermek deyin hoş duruyor. Güzel bir modifikasyon oldu.

Görünümün canlı önizlemesi için sitenin en altından footer kısmına göz atabilirsiniz.

Footer İstatistiki Bilgiler

Footer İstatistiki Bilgiler

Mobil uyumlu tasarımların genel sorunudur, masaüstü görünümünde bir düzen içerisinde bulunan içerik alanı, footer alanı ve sidebar alanı ekranı daralttığınızda alt alta gelerek sayfanın uzamasına neden olur aslında doğrusu da budur, ancak sayfa aşırı uzamaktadır, mobil görünümünde footer alanında bulunan widgetleri gizleyerek en azından gereksiz uzamayı bir nebze olsun azalttım. Tarayınızın ekranını daraltarak kontrol edebilirsiniz.

X Gün, X Saat, X dakika ve X saniyedir Sizlerleyim Bilgisi

Sitenizin yayın tarihinden itibaren günümüze sayım yapan kod da ziyaretçiye vaybe dedirtirken sizi de “yıkılmadım ayaktayım” cinsinden olumlu yönde motive ediyor.

Görünümün canlı önizlemesi için sitenin en altından footer kısmına göz atabilirsiniz.

Site Yayın Sayacı

Site Yayın Sayacı

Mini Blog

Aklımıza bazen öyle sözler gelirki bunu paylaşmalıyım dersiniz, eee her aklınıza geldiğinizi de ayrı ayrı sayfada paylaşırsanız siteniz çöp olur. Bunları düzeni sokmak adına eklenti kullanmadan mini blog hazırladım.

Admin panelden yazı ekler gibi ekliyorsunuz, kısa yazı yazıyorsanız mini blog olarak seçiyorsunuz kullanımı bu kadar basit. İlerleyen zamanlarda geliştiririm dediğim bir türlü elimi sürme fırsatımın olmadığı güzel bir eklenti oldu neyse uzamadan mini bloğuma bir gözatın.

Destek Eklentisi

Başlıktandan da anlaşılacağı üzere bunu eklenti yardımıyla gerçekleştirdim. Üye girişi yapmayanlara görünmemesini ve üye girişi yapmalarını söyleyen uyarı alanı hazırladım. Eklenti için Türkçe dil dosyası hazırladım. Admin paneli de komple Türkçedir. Sattığınız ürünlerle ilgili sorunlarda müşteriniz sizin ile temasa geçebilir. Oluşturulan bildirimlere cevap yazabilirsiniz.

DEMO

Referanslar Eklentisi

Yapmış olduğunuz ürünlerin resimlerini ve bu resimlerin açıklamalarını ekleyebilirsiniz. Bir ürüne birden fazla resim ekleyebilirsiniz. Mobil uyumludur eklenti aracılığıyla giydirilmiştir.

DEMO

Galeri Reklam Özel Alanı

Eccepure temasında bildiğiniz üzere haber sitelerinde olduğu gibi resimlerden sayfalandırılmış galeri yapabiliyorsunuz. Temanın orjinalinde bu sayfaların arasına reklam ekleyebilmek için bir şey düşünülmememiş, ancak orjinal demoda böyle bir reklam alanı varmış gibi duruyor aslında yok hemen kolları sıvayıp bununla ilgili bir çalışma yaptım.

Normal sayfalandırılmış galeri sayfası DEMO

Sayfalandırılmış galeride reklamlı olan bölüm DEMO

Yorum Alanı Rötuş

Yorumarda bulunan websiteniz alanı kaldırılarak gereksiz sırf link alabilmek için yapılan saçma yorumlara engel olunmuş oldu.

Sayfalarda veya yorumlara kapalı sayfa veya yazılarınızda sayfanın yorumlara kapalı olduğunu belirten yazı kaldırıldı oluşan gereksiz boşluk fixlendi.

Tüm Bu Özelliklerin Kullandığınız  Ecce Pure Temasına Entegresi 100 tl‘dir.