Tam sayfa iframe kodu

Yukarıdaki resim temsili olarak koyulmuştur kod, tam sayfa iframe sağlamaktadır. Tam sayfa iframe kodundaki en büyük sorun altta ve üstte kaydırma çubuğu çıkması ve orjinal gibi durmamasıdır.
Bu kod diğerlerinden çok farklı denenmiştir, kod içinde yer olan okandiyebiri.com adresi yerine çağırmak istediğiniz site adresini yazın.

Demo sayfasında yine bu siteyi göreceksiniz sanki anasayfadaymış gibi hissedeceksiniz, aslında demo sayfada okandiyebiri.com tamamen iframe yoluyla çağrılmıştır.

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
	<title>Tam Sayfa İframe Kodu</title>
</head>
<body>
<iframe src="http://youtube.com" style="position:fixed; top:0px; left:0px; bottom:0px; right:0px; width:100%; height:100%; border:none; margin:0; padding:0; overflow:hidden; z-index:999999;">
</iframe>	
</body>
</html>

İframe kodu zararlı mıdır?

Sırf ziyaretçi kazanmak uğruna sitelerinde paylaştıkları kodların arasına “iframe” kodu yerleştirenler yada yüksek hitli sitelerden iframe yayınlamasını para ile yaptıranlar var…Unutmayın ki iframe kulanan arkadaş bu hizmetten dolayı birkaç ay keyif sürecek peki ya sonra ? Sonrası karanlık… Google öncelikle sizin sitenize giren kişilerin ip adresleriyle iframe aldığın siteye giren ip adreslerinin hep aynı olduğunu farkedecek , daha sonra da bu kişilerin aynı anda iki siteyi de ziyaret ettiğini anlayacak… Ardından bu iki siteye birer bot gönderecek ve sonra frame kodunu yayınlayan site Google tarafından büyük ceza alacak.

Bu kod sayesinde günlük hiti 100-200 kişi olan siteler , ziyaretçi sayılarını günlük 50.000 ve 60.000 arasına çıkarabilmektedir… Bu değerler küçük olsa fazla dikkat çekmez ancak örnekteki gibi büyük değerler Google tarafından anormal karşılanır ve gereği yapılır… Diyelim ki ceza almadınız , o zaman ne olacak ? Kodu yayınlattığınız siteler bir gün kodu kaldıracaklar bu kaçınılmazdır , ardından kendine kodla ziyaretçi çeken sitenin sahibi büyük bir moral bozukluğu yaşayacaktır , en önemlisi yine Google hitinizde ki bu anormal değişikliği fark edecektir…