Android telefonunuzda ekran videosu çekme işlemi sunum yapmak, editleyeceğiniz bir videoya ekran görüntünüzü eklemek, paylaşmak istediğiniz görüntülere yer vermek için kullanılır. Ekran videosu çekme uygulamalarıyla aynı zamanda çektiğiniz videoya fotoğraf, ses, fon müziği ekleme yaparak zenginleştirebilirsiniz.

Ekran videosu çekme işlemi son zamanlarda oldukça popüler ve kullanışlı hale geldi. Android işletim sistemin sahip akıllı telefonlarımızda ise ekran videosu çekme için telefonunuzda yüklü uygulama veya telefonunuzda bulunmayan sizin yüklemeniz gereken uygulamalarla gerçekleştirebilirsiniz. Ekran videosu çekme aracı uygulamaları Google Play’den indirmeniz gerekmektedir.

Ekran Videosu Çekme Uygulamaları

Super Screen Recorder

Süper Ekran Kaydedici, en iyi ekran kayıt uygulamalarından biridir. Kayıt yaparken, müzik ekleyebilir, ekran boyama yapabilir, videolarınızı düzenleyebilirsiniz.

Nll Screen Recorder

Ekran kaydı almak istediğiniz görüntüleri düzenleyebilir, resim, ses ekleme yapabilirsiniz. Ekran kayıt sırasında ekran dokunmalarını gösterebilme özelliğine sahip ve telefonunuzu sallayıp kaydı durdurma özelliğiyle kullanım açısından rahat video kayıtları alabilirsiniz.

Az Screen Recorder

Ekran videosunu kaydetmek için ideal olan bu uygulamayla daha fazla özellik kullanmanıza imkan sunuyor. Video çözünürlüğünü değiştirme, kırpma, ekran görüntüsü alma, yazı veya fotoğraf ekleme gibi özellikleriyle kolaylıkla video düzenlemenize olanak sağlıyor. Ekran videosu olarak kullanmak istediğiniz videoyu olduğu gibi kullanabilmenin yanında video düzeninize ekleme yapabilmeniz için rahatlıkla seçenekler sunar.

DU Recorder

Du Recorder ekran videonuzu sorunsuz ve yüksek kalitede çekmenizi sağlayan, Android için ücretsiz, stabil ve yüksek kaliteli bir ekran kaydedicidir. Du Recorder çektiğiniz videoları düzenleme imkanını da sunuyor.

Mobizen Screen Recorder

Ekran videosu çekmenin yanı sıra düzenleme özellikleri fotoğraf, müzik ekleme imkanı veriyor. Video düzenleme yapabilir, ekran videosunu olduğu gibi aktarabilir isterseniz sadece çektiğiniz videoyu olduğu gibi paylaşabilirsiniz.

V Recorder

Ekran videosu kaydını rahatlıkla yapabileceğiniz bu uygulamada video düzenleme araçlarını kullanabilir ve videonuzu düzenleyebilirsiniz. Fotoğraf, müzik ekleyebilir ve videonuzu daha gelişmiş hale getirip sunabilirsiniz.

Android telefonunuzda ekran kaydı alabilmek için bu uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Telefonunuza yüklediğiniz bu uygulamaları etkileştirip kayıt yapmanız ve videolarınızı düzenlemeniz sunumlarınızı zenginleşecek ve kolaylık sağlayacaktır.