Ülkemizde salgın hastalık sebebiyle insanlar işlerini ev ortamında devam ettirmek zorunda kalmıştır. Tercih ettikleri uygulamada her müşteri öncelik olarak güvenirlik aramaktadır. Bu sayede daha çok kitleye ulaşan Telegram bir mesajlaşma aracıdır. 2013 yılında, Rus programcı Pavel Durov tarafından kurulup piyasaya sürülen bu uygulamanın Türkçe karşılığı telgraf olarak bilinir.

Telegram Ücretli mi?

Telegram’ı tercih edecek kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesi Telegram’ın ücretli olup olmamasıdır. Telegram uygulaması ücretsizdir. Hatta sadece mobil araçlarla değil, tablet, bilgisayar gibi diğer teknolojik araçlar ile kullanmanız mümkündür.

Telegram Ne Kadar Güvenilir?

Telegram kullandığı teknoloji sayesinde güvenilir uygulamalar arasında yerini almıştır. Bunun en büyük artısı mesajlarınızın uygulamanın kendisi tarafından bile görünmediğidir. Özellikle son zamanlarda sıkça adından söz edilen WhatsApp’ın müşteri kaybetmesinin sebeplerinden bir tanesi güvenirliğini kaybetmesidir. Bu yüzden mevcut kitleler ve özellikle ticari kurumlar bilgilerini koruma altına almak için Telegram uygulamasını tercih etmektedir.

Telegram En Büyük Rakibi?

Dünyada en yaygın kullanılan mesajlaşma sistemi WhatsApp’ın son zamanlarda müşteri kaybetmesiyle Telegram’ın müşteri sayısı iki katına çıkmıştır. Bunun sebebi WhatsApp’ın müşterisine sunduğu sözleşmeden kaynaklanmaktadır. Karşılaştırılma yapıldığında birebir ilerleyen bu iki uygulama benzer özellikler içermektedir.

Telegram’ın Diğer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Telegram’ın en önemli ve fark yaratacak özelliği kullandığı teknoloji sayesinde mesajlarınızı koruyabilmektesiniz. Telegram’ın kendisi de dahil mesajlarınızın 3. kişiye iletilmesi engellenecektir. Bu yüzden dünyada tercih edilen ilk uygulamalardan bir tanesidir.

Telegram’ın Özellikleri Nelerdir?

Telegram’ın geliştirdiği teknoloji sayesinde mesajlarınızı uygulama da dahil kimse göremez.

Yapılan kayıt telefon numarası ile gerçekleşse bile, telefon numarasını gizli tutarak sadece kullanıcı adı ile diğer kullanıcılar ile görüşme yapabilirsiniz.

  • WhatsApp’ta olduğu gibi görüntülü ve sesli mesaj özelliği mevcuttur.
  • Uygulamanın belirlediği sürenin bitmesi durumunda mesajlar kalıcı olarak iki taraftan da silinir.
  • İstenildiği taktirde, profil, son görülme özelliği gizlenebilir.
  • Masaüstü araçlarda kullanılabilir.
  • Ekran görüntüsü alındığı taktirde karşı tarafa bildirim gider.
  • Konum gönderme özelliğine sahiptir.
  • Diğer kullanıcılar ile grup kurulabilir.
  • Kullanılan mesajlar şifrelenebiliyor veya gizli sohbet oluşturulabiliyor.