WordPress giden mail bilgilerini değiştirmek gerçekten büyük ihtiyaç, WordPress kullanan arkadaşlarımızın sitelerine yeni üye kaydı olduğunda hem site sahibine hem de kayıt olan kullanıcıya bir mail gider. Bu mail malesef  gönderen adı WordPress başlığı ile ve wordpress@bilmemnesitesi.com şeklinde bir e-mail adresi ile gönderilir. Bunu değiştirebilir miyiz nasıl değiştiririz derken giden mail şablonu üzerinde nasıl bir değişiklik yaparsak kalıcı bir değişiklik yaparız diye araştırdım durdum. İki şekilde sonuca varabiliyoruz. Eğer sık sık tema değiştirmiyorsanız ve temanızın functions.php dosyası değişiklik yapmanıza uygunsa; aşağıda ki kodu kendinize göre düzenleyerek functions.php dosyasına ekliyoruz.

function gonderen_mail($from_email){ return “wordpress@siteniz.com”; } add_filter(‘wp_mail_from’, ‘gonderen_mail’); function gonderen_isim($from_name){ return “Okan IŞIK”; } add_filter(‘wp_mail_from_name’, ‘gonderen_isim’);

İkinci yöntem ise wordpress sisteminiz yalnızca yeni güncellemelerinde sekteye uğrayabilecek bir değişiklik. Ben bu yöntemi tercih ettim. “wp-includes/pluggable.php” dosyasını açarak “$from_email” ve “$from_name” kısımlarından değiştirebilmeniz mümkün. Bu şekilde bütün temalarınıza aynı değişkliği yapmış oluyorsunuz.